کنکور 98 ، غذاهای ممنوعه برای کنکوری ها

کنکوری ها باید به خوراک خود اهمیت دهند چرا که مواد غذایی سالم باعث افزایش قدرت تمرکز و یادگیری آن ها می گردد.

کنکور 98 ، غذاهای ممنوعه برای کنکوری ها

به گزارش خبرنگار ، کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید.

در واقع کنکور را می توان ثمره 12 سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

، برنامه ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع یاری آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

کنکور 98/ دمنوش مفید و پرطرفداری که استرس کنکوری ها را تار و مار می نماید

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته اید و می توان با آرامش کامل و برنامه ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

کنکوری ها چگونه هوششان را افزایش دهند؟

حیدر عظمایی پژوهشگر طب سنتی در گفت وگو با خبرنگار ، وی با اشاره به اینکه تغذیه مناسب باعث بالا رفتن قدرت تمرکزمی گردد، گفت: کنکوری ها باید در قدم اول به خوراک خود اهمیت دهند چرا که مواد غذایی سالم باعث بالا رفتن قدرت تمرکز و یادگیری آن ها می گردد، همچنین این افراد در مصرف لبنیات بدون مسهل افراط ننمایند.

وی بیان نمود: لبنیاتی مانند پنیر، ماست و دوغ موجب سردی زیاد مغز، خواب آلودگی و کاهش قدرت یادگیری می گردد و هنگام خوردن این مواد از مسلهاتی مثل زیره، شوید، پونه و گل سرخ استفاده نمایند، بعد از خوردن لبنیات بهتر است چند عدد خرما نیز میل گردد.

این پژوهشگر طب سنتی اضافه نمود: کنکوری ها باید روزانه یک لیوان شیر به همراه چند عدد خرما مصرف نمایند، این افراد از خوردن غذا های زیاد سرخ شده، پر چرب، دیر هضم، پُِر حجم و کنسرو شده پرهیز نمایند چرا که موجب کسالت و خستگی می شوند و باعث اختلالات در گوارش خواهد شد.

کنکور 98/ در فصل امتحانات نهایی چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟

نقش خانواده ها در کاهش استرس کنکوری ها

عظمایی تشریح کرد: کنکوری ها چند روز مانده به امتحانات دچار استرس های روانی می شوند که این اضطراب و هیجان ها موجب کاهش یادگیری و بروز مسائل گوارشی مثل دل درد، اسهال، یبوست، نفخ و باد می گردد و حتی ممکن است دچار بیخوابی یا پُر خوابی شوند.

وی با اشاره به نقش خانواده ها در کاهش استرس کنکوری ها، گفت: خانواده ها نقش پررنگی در پیشرفت کنکوری ها دارند؛ خانواده ه باید با فرزندانشان همدلی مناسبی داشته باشند و از ایجاد هرگونه تنش، اضطراب و استرس به کنکوری ها پرهیز نمایند.

این پژوهشگر طب سنتی بیان نمود: کنکوری ها را به هیچ عنوان نباید با همسالان خود مقایسه کرد، آرام کردن محیط خانه بسیار اهمیت دارد و در یادگیری بهتر کنکوری ها بسیار تاثیر گذار است، خانواده ها باید با همدلی، محیطی را برای کنکوری ها فراهم نمایند تا به دور از هرگونه اضطراب مطالعه داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کنکور 98 ، غذاهای ممنوعه برای کنکوری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور 98 ، غذاهای ممنوعه برای کنکوری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید