تزریق دگزامتازون برای مبتلایان به کرونا مرگبار است؟

به گزارش وبلاگ مبنا، عضو کمیته کشوری پیشگیری از کرونا گفت: تجویز و تزریق دگزامتازون برای بیماران مبتلا به کرونا توسط پزشک ممنوع است زیرا باعث مرگ می شود.

تزریق دگزامتازون برای مبتلایان به کرونا مرگبار است؟

به گزارش وبلاگ مبنا به نقل از ایرنا، مسعود مردانی اعلام نمود: براساس مصوبه کمیته علمی پیشگیری از کرونا، تزریق دگزامتازون به علت افزایش مرگ ومیر ممنوع است. در گذشته نیز بسیاری از پزشکان متخصص کم تجربه این دارو را برای افرادی که مبتلا به آنفلوآنزا بودند تجویز و تزریق می کردند که باعث مرگ آن ها شد.

وی ادامه داد: افرادی که این دارو را تزریق می کنند باید بدانند این امر باعث نارسایی تنفسی می شود و مرگ ومیر را افزایش می دهد.

این متخصص بیماری های عفونی تاکید کرد: دگزامتازون فعالیت سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد به همین دلیل به پزشکان تاکید شده است این دارو را برای بیماران مبتلا به کرونا تجویز نکنند. اگر پزشک متخصص خواست دگزامتازون را برای بیمار تجویز کند باید دلایل علمی را برای کمیته کشوری پیشگیری از کرونا ارائه دهد.

ویروس کرونا با عنوان رسمی کووید -19 از دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شیوع یافت و تا به امروز ده ها هزار نفر را در این کشور مبتلا کرده و جان نزدیک به 3 هزار نفر را گرفته است.

ایران بعد از چین دومین آمار فوت بر اثر ابتلا به این بیماری را به خود اختصاص داده و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به 388 نفر و تعداد جانباختگان به 34 تن رسیده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "تزریق دگزامتازون برای مبتلایان به کرونا مرگبار است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق دگزامتازون برای مبتلایان به کرونا مرگبار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید